Cuma, Şubat 23, 2024

Londra’da Belediye Başkanları Buluşması

Date:

Her yıl düzenlenen Londra Belediye Başkanları Derneğinin Westminster Abbey’de gerçekleşen Mayors Association Civic Service (Belediye Hizmetleri), Londra’daki tüm belediye başkanlarını bir araya getirerek, onların birbirleri ve toplumun farklı kesimleri ile etkileşime geçmeleri fırsatı verilir.

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 282. sayısında yayınlanmıştır.

Bu yılki etkinliğe, Londra’nın farklı bölgelerinden gelen belediye başkanları, kraliyet ve hükümet temsilcilerinin yanı sıra çeşitli din ve inanç topluluklarının temsilcileri de katıldılar. İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi de davetliler arasındaydı.

Alevi inanç ve geleneğini tanıma ve kabul etme konusunda önemli bir adımı temsil eden bu daveti biz Aleviler için özel kılan; Aleviliğin diğer inanç sistemleriyle eş değerde görülüp kabul edilmiş olması ve aynı zamanda Aleviliğin İngiltere’de hükümet ve diğer inanç toplulukları tarafından resmi olarak tanınması anlamı taşımasıdır.

Toplantıda İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’ni temsilen katılan Yönetim Kurulu Eşit Başkanı İbrahim Has toplumun farklı katmanlarından katılan temsilcilere Alevilik ve Alevi toplumu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bu etkinlik, topluluğumuzu ve kültürümüzü kamuoyuna ve diğer inanç topluluklarına tanıtma ve bize de Aleviliğin İngiltere’de hak ettiği değeri ve yeri görme fırsatı sunmuştur.

Toplantıya Enfield Belediye Başkanı kimliği ile katılan kurumumuzun üyesi Suna Harman’ın varlığı bir rol modeli olarak Alevi gençlerinin temsili bağlamında mutluluk kaynağı oldu.

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi
Basın-Yayın Kurulu

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...