Hakkımızda

ALEVİLERİN SESİ DERGİSİ

(ŞUBAT 1994 – ∞)

aleverin sesi cover

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun resmi yayın organı olan
Alevilerin Sesi Dergisi, federasyonlar arası iletişimi sağlamak ve
Alevilerin gündemini paylaşmak adına her ay düzenli şekilde çıkarılıyor.
Üç dilde yayın hayatına devam eden dergi, Alevi dünyasında
düzenli ve kesintisiz çıkan TEK yayın organıdır…

Alevilerin Sesi Dergisi, Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde 250’den fazla Alevi Kültür Merkezi bulunan ve yaklaşık 30 bin üyeye sahip olan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun yayın organıdır. Alevilerin Sesi Dergisi 1994 yılında bu yana kesintisiz yayın yapan tek Alevi dergisidir.

Yayın hayatına, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Yayın Organı olarak başlayan Alevilerin Sesi Dergisi, 1 Ocak 2004 tarihinden itibaren Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Yayın Organı olarak Avrupa’da dağıtılmaya başlandı.

Almanya’nın yanı sıra Avrupa’da Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Norveç’te dağıtılmaktadır. Ayrıca Alevilerin Sesi dergisi, Avustralya Alevi Birlikleri Federasyonu tarafından Avustralya`da da okuyucularına ulaştırılmaktadır.

Dergide, Alevi Kültür Merkezleri’nden haberler, Alevi öğretisi, Avrupa ve dünyadaki gelişmeler, Spor, Mizah, Kültür-Sanat köşeleri,  Almanca ve Fransızca bölümleri yer almaktadır. Abone sistemiyle dağıtılan dergi, her ay düzenli olarak yaklaşık 5000 aboneye ulaşmaktadır.

Fuat Ateş

Alevilerin Sesi Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Tel: +49 221 949856-29

Fax: +49 221 949856-10

Adres: Stolberger Str. 317 50933 Köln

%d blogcu bunu beğendi: