Çarşamba, Haziran 19, 2024

Tanrıverdi: “Hessen yerel seçimlerine aktif olarak katılın!”

Date:

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili adayların seçimlere katılıma yönelik çağrıları devam ediyor. Bischofsheim bölgesinden aday olan Ali Kadir Tanrıverdi, “Yapılan seçimlerde, kullanan her oylar toplumun tümünü ilgilendirmektedir. Seçilecek olan meclis üyelerine bu oylarla yetki verildiğini unutmayın!” dedi.   

Ali Kadir Tanrıverdi’nin seçmenlere yönelik çağrı metninin tamamı:

Almanya’nın Hessen Eyaletinde Yaşayan Vatandaşlar; Bu seçimde sadece alman vatandaşlı olanlar değil, aynı zamanda Avrupa Birliği Ülkelerin vatandaşları ve dünyanın birçok bölgesinden gelen Almanya’da seçme ve seçilme hakkını kazanan oturumlu vatandaşlarda oy kullana bilecekler. Unutmayın ki: yapılan seçimlerde, kullanan her oylar toplumun tümünü ilgilendirmektedir. Seçilecek olan Meclis üyelerine bu oylarla yetki verildiğini unutmayın!   

Siz sandık başına gitmezseniz, gidenler kendi yöneticilerini seçeceklerdir.   

Bundan dolayı diyoruz ki; oy kullanmaya gidin ve SPD’ye oylarınızı verin. Çünkü SPD, yerel politikalarında hedefi; bütün yurttaşlara-Almanya’da oy kullanma hakkını kazanan dünyanın diğer bölgelerinden gelen vatandaşlarımıza eşit bir haklara sahip olmalarının mücadelesini veriyor-vermeye devam edeceğiz. Hedefimiz, özellikle Asya ve Afrika kıtalardan gelen toplumların; siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına eşit koşullarda aktif katılmalarını olanak sağlamaktır.   

Değişik yetenekleri becerileri kültür ve yaşam biçimleri ile değişik kültürlerden oluşan toplumumuz için bir zenginlik oluşturduğunu savunuyoruz.   

Farklılıklara karşı kültürel açıklık ve saygı, özgür toplumumuz ve sosyal barışımızı istikrar için olmazsa olmaz koşuludur.   

Birlikte barış ve dayanışma içinde yaşamanın başarılı olacağı yer, birlikte mücadele etmemizden geçecektir.  

Bu nedenle biz, HESSEN eyaletinde yaşayan her bir insanın bütün yerel politik alanları aktif olarak katılmalarını talep ediyoruz. “Yabancı pasaport” sahibi olarak adlandırılanları: biz, onları yabancı değil, yerlilerle aynı düzeyde görüyor ve yerel seçime katılıp, bize güç vermenizi bekliyoruz.   

“Yabancı Meclislerinde” güçlü olmamız, birlikte sorunlarımızı çözerek güçlendirmek için sizden destek talep ediyoruz.  

Eğitimde eşitliğini sağlamak için bütün çocukların, gidebileceği anaokulları, kreşler ve tam gün okulları, gerçekleştirmek bizim asıl hedefimizdir, bunun mücadelesini bize vereceğiniz destekle ancak kazanabiliriz. Gençlere okulda istedikleri mesleğini seçmesi için yardımcı olmak istiyoruz. Değişik kıtalardan gelen gençlerimizin istedikleri meslek edinmelerinde ve mesleki alanda gelişme olanaklarının iyileştirilmesine destekliyoruz.  

Yeni iş yeri kuranları ve serbest meslek sahiplerine danışmanlık hizmeti verilmesi, teşvik paketleri ile desteklenmelerini ve kendi alanlarında uzmanlaşmalarını önemsiyor ve destekliyoruz.  

Kadın ve erkek eşitliğini gerçekleştirmenin önemli koşullarından biri de, kadınların çalışma hayatına kazandırılmasıdır. Biz, bu konuda sadece bunu da savunmuyoruz aynı zamanda da her türlü Cinsiyetçiliğe karşı çıkıyor onu hayata geçirilmesi için de bu Meclislerde güçlü olmamız şart. Bütün bu saydıklarımızı ve sayamadıklarımız gerçekleştire bilmek için, birlikte omuz omuza yürümeliyiz.   

Onun için dünyanın diğer bölgelerinden gelen Kadınların meslek sahibi olabilmelerini destekliyor danışmanlık ve teşvik hizmetlerin sunulmasından ayrıcalıklı olmalarından yanayız.   

İnanç özgürlüğüne inanıyoruz. Değişik dini inançların haklarını savunuyor, toplumda herkesin inancını özgürce yaşamasından yanayız.

Ayrıca, yaşadığımız bu toprakların üzerinde yaşlanan her bir büyüğümüz; insani kamilimiz olarak görüyor ve onları aynı koşullarda cani gönülden sahiplenilmesini ve eşit haklardan faydalanmasını savunuyoruz. Almanya’da kültürel, inançsal ve beslenme gibi ihtiyaçlarını göz önüne alarak yeniden gerek yaşlılarımız ve gerekse kadın ve çocuklar için yeniden bir yasal düzenlenmesini istiyoruz.  

Uyum, destekleri dernek ve kuruluşlar özellikle desteklenmeli. Alman ve diğer derneklerin arasında sağlıklı iletişim kurulmasını ve ortak çalışmalarını çok önemsiyor ve destekliyoruz. İster spor derneklerinde olsun, isterse çevre dernekleri ve itfaiye veya teknik hizmet servisinde olsun, fahri çalışmalarda kazanılmasında çaba sarf ediyoruz.   

Yerel kültür politikalarının hedefi, kültürel çeşitliliği teşvik etmek, geliştirmek ve korumak olmalıdır. Biz, tüm insanların köklerine inancına ve kültürüne bakmaksızın hepsinin burada eşit vatandaşlar olarak yaşamasından yanayız. Bunun ön koşulu da karşılıklı saygı ve sevgi olarak kabul edilmelidir.   

Biz, insanları oldukları gibi kabul ediyoruz. Ve bunun toplum içerisinde de pekişmesi için birlikte çalışmamız şart.  

Birlik ve kardeşlik için Meclis üyelerin seçiminde yanımızda durmanızı ve bize destek vermenizi rica ediyoruz.  Bu nedenle 14 Mart’ta SPD’yi seçmenizi önemle rica ediyoruz!  

Ali Kadir Tanrıverdi  

Ali Kadir Tanrıverdi Kimdir?

52 yaşında olan Ali Kadir Tanrıverdi aslen Dersimlidir. Hessen Eyaleti’nde kurulan Dersimspor’un kurucuları arasında yer alan Ali Kadir Tanrıverdi, spor alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Rüsselheim şehri ve Hessen Futbol Federasyonu Onur Nişanı’na hak kazanmıştır. AABF bağlı faaliyet gösteren Ginsheim-Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi/Cemevi başkanlığı görevini yürüten Tanrıverdi, aynı zamanda AABF Hessen Bölge Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Kazım Gündoğan: Dersim Tertelesi Cumhuriyetin Kara Kutusudur

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 286. sayısında yayınlanmıştır. KAZIM GÜNDOĞAN...

Yönetmen Yücel Tunca ile “Alacakaranlıkta 30 Yıl: Madımak Katliamı” belgeselini konuştuk – Röportaj Nuray Pehlivan

Madımak Katliamı üzerine bir web belgesel: Alacakaranlıkta 30 Yıl Yönetmen...

Cemal Taş: MAZLUM EBE JÜANÊ ZALIMKARİ, SE DERDÊ XO BİYARO JÜAN

Hesenê İbrahimê Qıci, Hesenê Cıvrail Ağaê Arekiye, Aliê Mırzê...

Cafer Kaplan Dede: Gerçeğin Dilinden Madımak Katliamı

Dostun zülüfleri bölük bölüktür Benim ciğerciğim delik deliktir Muhabbetin sonu tez...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?