Cuma, Şubat 23, 2024

Moers AKM’den Anneler Günü Kutlaması

Date:

Pandemi boyunca Moers şehrinde yaşayan Alevi toplumuna dayanışma amacıyla çeşitli sosyal hizmetler sunan Moers Alevi Kültür Merkezi/Cemevi yönetimi ‘Anneler Günü’nü de boş geçmedi. Annelere çiçek ve çikolata dağıtıldı.

Alevilerin Sesi – Moers

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde faaliyet gösteren Moers Alevi Kültür Merkezi çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Hızır Ayı boyunca Moers şehrinde yaşayan Alevi toplumuna ‘Lokma’ ulaştıran cemevi yönetimi, Anneler gününde çiçek ve çikolata dağıttı. Gerçekleştirdikleri sosyal dayanışma hizmetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Moers Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Başkanı İmam Vural, “Pandemi döneminden kaynaklı zorluklara rağmen kapı kapı dolaşarak, bir çiçek dahi olsa annelerimize ulaştırmış olmak bizleri sevindiriyor. Anneler illa ki her inançta kutsal bir yere sahiptir lakin Alevi inancında postumuza oturup, erkanlarımızı yürüten bir ‘Ana’ kültüne sahibiz. Annelerimizin ve kadınlarımızın değerini bilmeliyiz” şeklinde konuştu.

Ist möglicherweise ein Bild von eine oder mehrere Personen und Personen, die stehen
Moers Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Başkanı İmam Vural

Sözkonusu çalışmaları yürüten isimlerden biri olan Moers Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Oduncu ise pandemi döneminde kaynaklı olarak insanların sosyal hayattan izole bir yaşam sürmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Oduncu, “Tüm dünyada olduğu gibi canlarımız da bu olumsuz süreçten etkilendiler. Özellikle son bir yıldır pandemiden dolayı cemevimize gelemeyen üyelerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz. Alevi inancında önemli ve kutsal günler olan Muharrem ve Hızır aylarında lokmalarımızı paylaştık. Hiçbirşey yapılmamış olsa dahi sadece kapıdan canlarımızın hal ve hatırlarını sormak bile insanları mutlu ediyor. Önüzümüzdeki süreçte bu çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu…

Ist möglicherweise ein Bild von 2 Personen, Personen, die stehen und Innenbereich
Moers Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Oduncu
Ist möglicherweise ein Bild von 1 Person, steht, Blume, außen und Backsteinmauer

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...