Salı, Mayıs 28, 2024

18 Mayıs’ta 33 Can Aşkına Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşalım!

Date:

“Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak katliamı belgesel filminin galasına davetlisiniz. Mutlaka bekliyoruz…”

Alevi Kurumlarından Çağrı:

8 Alevi çatı kurumu, 18 Mayıs 2024 tarihinde Ankara’daki Nazim Hikmet Kültür Merkezi’nde, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak katliamı belgesel filminin galasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptılar.

“18 Mayıs’ta Ankara’da Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapacağımız Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak katliamı belgesel filminin galasına davetlisiniz. Mutlaka bekliyoruz…” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“2 Temmuz 1993 Sivas Madımak Katliamı, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bundan dolayı da Sivas Madımak davası insanlık davasıdır. Hepimizin davasıdır.

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi, AABK’nın öncülüğünde Alevi kurumlarının desteği ile oluşturuldu. Bu merkez tarihe ışık tutacak çok önemli projelere imza attı. Bu projelerin tanıtımı ile 2 Temmuz Madımak katliamını konu alan belgeselin dünyadaki ilk gösterimi 18 Mayıs’ta saat 15.30’da Ankara’da Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapılacaktır.
Mesele sadece unutmamak meselesi değil, unutturmamak ve hesap sorma meselesidir.

Sivas Madımak Katliamı ile yüzleşmek, öncesinde ve sonrasında yaşanan bütün katliamlarla yüzleşmenin önünü açacaktır. Bugünkü siyasal, sosyal, kültürel, ekonomik yapının daha iyi anlaşılmasını sağlayacak ve laik demokratik Cumhuriyet mücadelesini güçlendirecektir. Bu nedenle Sivas davası çocuklarımızın ve ülkenin geleceğini doğrudan ilgilendiren ve etkileyen bir davadır. Ailelerin ve örgütlü mücadelemizin bugüne taşıdığı insanlık davasını geleceğe taşımak zorundayız. 18 Mayıs’ta o salonda olmak gerçekten çok önemlidir.

Sevgili dostlar, sadece siz gelmeyin, eşitinizi, çocuklarınızı, dostlarınızı da getirin.

Derneğinize, sendikanıza, odanıza, partinize de haber verin…

Aşk ile…”

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Selma Orundaş: Eşikteki ile Döşektekinin Kudreti

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. “Yol cümleden...

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi

BİLGİLENDİRME Sevgili Canlar, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi 2 Temmuz'da...

Özge Göncü: İyi Olmamızın Mücadele İle Ne Alakası Var?

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. Çetin mücadele...

Zeliha Korkmaz: 2024 Perspektifi Kadınlar İçin Mümkün Mü?

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. Geride bıraktığımız...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?