Pazar, Mart 3, 2024

Stadtallendorf AKM’den Sembolik Anneler Günü Kutlaması…

Date:

Stadtallendorf Alevi Kültür Merkezi Yönetimi pandemi tedbirleri kapsamında kısıtlı bir katılımla Anneler Günü’nü kutladı.

Alevilerin Sesi – Stadtallendorf

Stadtallendorf Alevi Kültür Merkezi Yönetim Kurulu, tüm dünyada geçerli olan pandemi kuralları gereği evde kalan anneleri, “Anneler Günü”nde unutmadı. Cemevi binasında sembolik olarak anneler günü kutlaması yapan yönetim kurulu üyeleri, gelecek yıl yoğun katılımlı bir kutlama gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

Korona Krizi Nedeniyle Buruk Kutlama!

Sembolik Anneler Günü kutlamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Stadtallendorf Alevi Kültür Merkezi Başkanı Celal Üngör, “Bu yıl anneler gününü, “korona krizi” nedeniyle buruk bir şekilde anıp- kutlayacağız.  Senede bir gün de olsa en sevdiğimiz varlığımız, dünyanın en fedakâr, en kutsal varlıkları olan anneler evlatları, yakınları tarafından bazen bir gülle, bazen de bir sürpriz hediyeyle ya da salgın önlemleri nedeniyle, uzaktan bir telefonla hatırlanmaya gönlü alınmaya çalışılacak. Umarım seneye tüm canlarımızla annelerimizin bu güzel günü hep birlikte kutlayacağız. Tüm Annelerin Gününü kutluyor, daha fazla hoşgörü, sevgi ve barış dolu günler diliyorum” şeklinde konuştu.  

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...