Cumartesi, Haziran 15, 2024

Porz AKM yardıma muhtaç olanlara sıcak yemek dağıtıyor

Date:

Köln şehrinde faaliyet gösteren Porz Alevi Kültür Merkezi her Perşembe günü yardıma muhtaç olan evsizlere ve dar gelirlilere sıcak yemek dağıtmaya başladı.

Alevilerin Sesi – Köln

Konuyla ilgili açıklama yapan Porz Alevi Kültür Merkezi Başkanı Müslüm Sakınç şunları söyledi: “Alevi inancı hayata hümanist yaklaşımın en güzel örneğidir. İnancımız bencillik ve nefs yerine çoğulculuğu, toplumsal birlik ve bütünlüğü temel alan, güçsüzün, zayıfın ve daima haklının yanında duran, yardım elini uzatan, bu anlayışla yüz yıllardır tüm zorluklara, baskılara rağmen, zerre kadar taviz vermeden bu temel değerlerini günümüze taşımıştır.

Aleviler; günümüzde vuku bulan ve toplumu derinden etkileyen gelişmeler karşısında da Alevi yaşam felsefesine uygun şekilde üzerine düşen sorumluluğu üstlenmeye ve yerine getirmeye daima hazırdırlar. Alevi örgütlülüğünün gerçekleştirdiği birçok etkinliğe bir yenisini de Porz Alevi Kültür Merkezi olarak ekledi. Toplumumuzda yardıma muhtaç kesimi oluşturan evsizlere, dar gelirlilere her perşembe saat 16:00 ile 18:00 arası sıcak yemek dağıtmaya başladı. Yemek almaya gelen canlar tencere ve tabaklarını birlikte getirebilirlerse, gereksiz çöp oluşması da önlenmiş olur. Tüm canlarımızın duyarlı davranıp, dayanışma içinde destek vermeye çağırıyoruz.”

Ist möglicherweise ein Bild von eine oder mehrere Personen, Personen, die stehen und Innenbereich
Ist möglicherweise ein Bild von 1 Person und Innenbereich
Ist möglicherweise ein Bild von Text „Ausgabe von warmen Speisen Wann? Ab dem *06. Mai 2021/ ntnchmen Zum jeden Donnerstag* Uhrzeit?: 16:00-18:00 Uhr Wo? ALEVITISCHES KULTUR ZENTRUM e.V. Köln-Porz Josefstr. 24 51143 (Nähe Porz Markt) zielgruppen: Wohnungslose, Menschen mit Behinderung, Senioren, einkommensschwache Familien,.. WICHTIG: Bitte bringt Geschirr und/oder Aufbewahrungsboxen mit. Der Verzehr ist aufgrund der anhaltenden Pandemie im Kulturzentrum leider nicht gestattet.“

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Yönetmen Yücel Tunca ile “Alacakaranlıkta 30 Yıl: Madımak Katliamı” belgeselini konuştuk – Röportaj Nuray Pehlivan

Madımak Katliamı üzerine bir web belgesel: Alacakaranlıkta 30 Yıl Yönetmen...

Cemal Taş: MAZLUM EBE JÜANÊ ZALIMKARİ, SE DERDÊ XO BİYARO JÜAN

Hesenê İbrahimê Qıci, Hesenê Cıvrail Ağaê Arekiye, Aliê Mırzê...

Cafer Kaplan Dede: Gerçeğin Dilinden Madımak Katliamı

Dostun zülüfleri bölük bölüktür Benim ciğerciğim delik deliktir Muhabbetin sonu tez...

Ali Çağan: Sönmeyen Yangın, Dinmeyen Sizi

2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal etkinliklerine katılmak için...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?