Paris Cemevi’nden Hacı Bektaş Veli Heykeli…

//

Paris Alevi Kültür Merkezi’ni girişine Hacı Bektaş Veli heykeli konuldu ve heykelin açılışıyla ilgili bir tören düzenlendi. Bondy Belediye Başkanı Stephen Herve’nin de yer aldığı törene, Covid-19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda kişi katılabildi…

Hacı Bektaş Veli heykelinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan Paris Alevi Kültür Merkezi (Pak Merkez ) Başkanı Veli Boztosun yaptığı konuşmada, Törene katılanlara teşekkür eden Boztosun, Cem Evi’nin girişine hünkarımız Hacı Bektaş Veli’nin heykelini koyarak gönlümüzdeki yerini bir kez daha pekiştirdiklerini söyleyen Boztosun, Covid-19 salgını dolayısıyla çok az kişinin davet edildiğini belirttiği konuşmasında, bizleri kırmayıp açılışa katılan Bondy Belediye Başkanı Stephen Herve’ye teşekkür etti ve konuşma yapması için Belediye başkanını kürsüye davet etti.

hacibektas15

Bondy Belediye Başkanı Herve: “Başarılı çalışmaları nedeniyle Cemevi yönetimini kutluyorum”

Bondy Belediye Başkanı Herve, yaptığı konuşmada, Belediye başkanlığını yürüttüğüm Bondy semtinde bir kaç yıl evvel açılan Paris Alevi Kültür Merkezi’ndeki Cem Evi yönetimiyle çok iyi bir diyaloğumuz var, bugün açılış için davet ettiler geldim, daha evvel de çeşitli etkinliklerinde bulunduğum olmuştu, kendi kültürlerine yönelik çalışmalarından dolayı yönetimi ve üyelerini kutluyorum”dedi. Bondy Belediye Başkanı Herve’den sonra söz alan Arnouville Belediye Başkan Yardımcısı Mathieu Doman, davet edilmekten son derece memnun olduğunu ifade etti.

hacibektas14

Paris Alevi Kültür Merkezi’ndeki Cem Evi’nin girişine konulan Hacı Bektaş Veli heykeli açılışında; Avrupa Alevi Birlikleri İnanç Kurulu Sekreteri Metin Doğan Dede, Fransa Alevi Birlikleri Federasyonun Kuzey Batı Bölge Eşit Başkanı Serpil Alıcı, CHP Paris Başkanı Uğur Güven, Arnouville AKM Başkanı.Varennes AKM Eşit Başkanları. Melun AKM Başkanı.
Essonne AKM Başkanı. Dreux AKM Başkanı. Habeş Paris Başkanı. Paris Pazarcık Elbistan Halk Evi Başkanı. Paris Dersim Kültür Merkezi Başkanı. Aksaray AKM Başkanı. Nake Creil Başkanı. PAK MERKEZ Üyeleri. PAK MERKEZ işverenleri hazır bulundular.

Kaynak: www.hodrimeydan.net

Önceki Haber

Almanya’da 11 bin aktif Ülkücü yaşıyor!

Sonraki Haber

Türkiye’nin kanseri büyüyor: Diyanet İşleri 5000 yeni personel daha alıyor!

Latest from Avrupa

%d blogcu bunu beğendi: