Cuma, Şubat 23, 2024

Londra’da çetelere karşı yürüdüler

Date:

Londra’da, gençlerin daha güvenli bir ortamda yaşayabilmesi amacıyla uyuşturucu tacirlerine, suç örgütleri ve çetelere karşı polisin daha duyarlı olması için sokağa dökülen vatandaşlar Edmonton Metropolitan Polis İstasyonu’na yürüdüler.

Ertan Şahin – Londra

Londra’da faaliyet gösteren derneklerden oluşan Demokratik Güç Birliği-Britanya adlı oluşum tarafından düzenlenen eylem için Edmonton’ın Engel semtinde bir araya gelinildi. Katılımcılar arasında Edmonton Belediye Meclis Üyesi Ergin Erbil, Britanya Alevi Federasyonu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil ve bundan iki yıl önce Tottenham Mezarlığı’nda bir arkadaşı tarafından öldürülen 22 yaşındaki Hasan Tanrıkulu’nun katilinin henüz yakalanmamasını protesto eden babası Hasan Tanrıkulu, eşi ve akrabası da vardı.

Gençlere iyi bir gelecek için çetelere karşı yürüdüler

Yürüyüşte Türkçe, İngilizce ve Kürtçe pankarlar yer aldı. Beraberinde ‘Çeteleşme ve yozlaşmaya hayır’, ‘Gençler bizim geleceğimizdir’, ‘Geleceğimize sahip çıkalım’ gibi sloganlar atılarak ölümlerin ve saldırıların son bulması istendi. Polis İstasyonu önünde yapılan basın açıklamasında, tüm uğraşlara rağmen ne yazık ki çete üyelerinin, gençlerin hayatlarını zindana çevirmeye, aileleri yıpratmaya ve değer yargılarını kirletmeye devam ettiği belirtildi. Buna etki eden faktörlerin başında geçmiş ve mevcut hükümetlerin hayatın tüm alanlarında olduğu gibi gençlere dönük faaliyet yürüten alanlarda da kesintilere gitmesi gösterildi.

Uyuşturucu, çeteleşme, yozlaşma ve asimilasyon göçmen toplumların kaderi olamaz. Gençlerimiz değerlidir ve değerlerimize sahip çıkıyoruz.

Suç üreten bu çete gruplarının sistem tarafından görmezden gelinmesini kabul etmiyoruz

Öte yandan Basın açıklamasında, mevcut sistemin korunması ile meşgul olan Britanya’daki kolluk kuvvetleri çeteleri engellemek bir yana uzun süredir sergiledikleri pratikler ile çeteleri ve yozlaşmayı desteklediklerini açık bir biçimde ortaya koymuşlardır. Suç üreten bu çete gruplarının sistem tarafından görmezden gelinmesini kabul etmiyoruz. Uyuşturucu, çeteleşme, yozlaşma ve asimilasyon göçmen toplumların kaderi olamaz. Gençlerimiz değerlidir ve değerlerimize sahip çıkıyoruz. Çeteleşme sadece vurduğu yerleri değil aynı zamanda bütünsellik içerisinde toplumumuzun geleceğini de karartmaktadır. Gençlerimizin çeşitli vaatler ile çetelere katılmaları ve geleceğinin köreltilmesi toplumsal geleceğimizin köreltilmesi anlamını taşıyor. Ancak ve ancak güçlü ve örgütlü bir karşı koyuş ile çeteleri durdurabilir gençliğimizi ve geleceğimizi koruyabiliriz” mesajı öne çıktı.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...