Salı, Şubat 27, 2024

Londra’da bisikletle ulaşımı yaygınlaştırmak istiyoruz

Date:

Londra Bisiklet Kulübü, geçen yıl ekim ayında başlattığı sosyal sorumluluk bisiklet projesini büyüterek eğitim merkezi ve atölye açılışını yaptı. Londra Bisiklet Kulübü Eğitim Merkezi Atölyesi’nin açılış kurdelesini Belediye Başkanı Sabri Özaydın kesti.

Ertan Şahin – Londra

Londra’da Türkiye kökenli toplumun yoğun olarak yaşadığı Enfield bölgesinde, Britanya Alevi Federasyonu (BAF) yerleşkesi içinde yer alan bisiklet atölyesinin açılışına, milletvekili Feryal Demirci Clark ve Bambos Charalambous, Enfield Belediye Başkanı Sabri Özaydın, belediye lideri Nesil Çalışkan, belediye meclis üyeleri, kurum temsilcileri ve Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil’de katıldı. Londra Ulaşım Dairesi ve Enfield Belediyesi’nin desteği ile yürütülen bisiklet eğitim projesi kapsamında ağırlıklı olarak kadın ve çocuklara yönelik ücretsiz bisiklet eğitimleri veren kulüp gönüllüleri, aynı zamanda bisiklet bakım ve tamiri konularında da atölye çalışmaları yaparak bisiklet kültürünün gelişmesine önemli katkılar sunuyor.

Bisikletin sağlıklı yaşama ve çevreye katkısı büyük…

Atölye açılışında konuşan milletvekili Clark, bisikletli ulaşımın yaygınlaşması için belediyelerin, sivil toplum oluşumlarının ve halkın birlikte ortak çalışma yürütmesi gerektiğini belirtti. Belediye Başkanı Özaydın’da bisikletin sağlıklı yaşama olan katkılarından bahsederek, kulübün toplumun yararına yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Londra Bisiklet Kulübü gönüllüsü bir grup bisikletli, kısıtlamaların olduğu iki aylık dönemde evlerinden dışarı çıkamayan yüzlerce insanın evlerine gıda yardım paketlerini bisikletleriyle taşıyarak korona dayanışmasına önemli bir katkı sunmuşlardı.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...