Salı, Mayıs 28, 2024

Ingolstadt AKM’nin gençlik yönetiminden örnek bir davranış…

Date:

Ingolstadt Alevi Kültür Merkezi ve Cemevinin genç yöneticileri bir araya gelerek yapmış oldukları flohmarkt (pit pazarı ) ve gençlik odalarının tadilatı esnasında fazla eşyaların satışında elde ettikleri geliri Sternstunde kurumuna bağış yaparak örnek bir davranış sergilediler.

Sternstunden kurumu ,1993 yılında hayırseverlik kampanyası adı altında kurulmuş ve Yugoslav’savaşlarının kriz döneminde savaş mağduru olan çocuklara yardım etmek için Bayerischer Rundfunk tarafından başlatılan bir yardım kurumu .Halen faaliyetlerini yardıma muhtaç çocuklar için yürüten sternstunde kurum yöneticileri ,Ingolstadt Alevi Kültür Merkezi’mizin genç yöneticileri öncülüğünde Cemevi’ne davet edilerek elde ettikleri gelir olan 300 € bağış makbuzunu Sayın Christine Eberle teslim ettiler.

Cemevi’ni ziyaret eden Sternstunde yöneticilerine Almanya’da 30 yılldır hizmet veren AABF ve yerelde Ingolstadt Alevi Kültür Merkezi’mizin çalışmaları hakkında bilgi veren genç yöneticilerimiz aynı zamanda Alevi öğretisine hümanist anlayışına yakışan tutumları ve davranışları ile bizleri onurlandırdıklarına şahit olduk.

Sternstunde yöneticileri Ingolstadt Alevi Kültür Merkezi gençlik yönetiminin bu anlamlı çalışmaları sayesinde , Aleviler ve Alevi örgütlenmesi hakkında bilgi sahibi olma fırsatı yakaladıkları için mutlu olduklarını ve genç yöneticilerimizin bu güzel girişimlerinden dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Karşılıklı bilgi alışverişi ve güzel sohbetin ardından kurumumuza , gençlerimize başarılar dileyen Sternstunde Medya ve Halkla ilişkiler Sorumlusu Sayın Christine Eberle ilerki süreçte bu ve benzeri çalışmaları birlikte ortaklaştırmak için daha sık görüşmelerle yanyana gelme kararı alındı. Bizlerde Ingolstadt Alevi Kültür Merkezi ve Cemevimizin genç yöneticilerimizi olan, Aylin Yildirim, Haydar Akyol, Elif Kama, Bahar Doğanoğlu, Özgecan Kartal ve Duygu Ucar’a teşekkür ediyor bu ve benzeri çalışmaların devamını diliyoruz.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

18 Mayıs’ta 33 Can Aşkına Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşalım!

"Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak...

Selma Orundaş: Eşikteki ile Döşektekinin Kudreti

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. “Yol cümleden...

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi

BİLGİLENDİRME Sevgili Canlar, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi 2 Temmuz'da...

Özge Göncü: İyi Olmamızın Mücadele İle Ne Alakası Var?

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. Çetin mücadele...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?