Salı, Mayıs 28, 2024

Hüseyin Mat: GURURLUYUZ!

Date:

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır.

Nice başarılı yıllara…

AABF, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonumuz 35, BDAJ, Almanya Alevi Gençler Birliğimiz 30, Alevilerin Sesi Dergimiz 30 yılını tamamladı.

35 yıla hep birlikte verdiğimiz haklı ve onurlu mücadelemiz sonucunda çok büyük kazanımları ve başarıları sığdırmayı başardık. Almanya’da Alevilerin Anayasal tüm haklarını elde ettik.

Almanya’da Alevilik ve Aleviler;

Devlet okullarında verilen Alevilik Dersleri, Üniversitelerde kurulan Alevilik Kürsüleri, Eyaletlerde imzalanan Hak Eşitliği Anlaşmaları, Kamu Tüzel Kişilik Statüsü gibi elde edilen birçok kazanım ve başarılarımızla birlikte özgür artık.

Başta uyum zirveleri olmak üzere, Almanya devleti ve hükümetleri düzeyinde yapılan organizasyonlara davet edilen, prestijli yüksek ve kabul gören bir kurum durumunda olmak, Almanya’daki varlığımız açısından son derece önemlidir.

Bir dönem Genel Başkanlığını yaptığım BDAJ, Almanya Alevi Gençler Birliğimiz bugün Almanya’da en güçlü ve başarılı gençlik örgütleri içerisinde örnek gösterilmesini büyük bir gururla seyrediyoruz.

Gençlerimizin Almanya’da yaptığı proje ve sosyal duyarlılık kapsamında başta ırkçılığa karşı mücadele ve doğayı/çevreyi korumaya yönelik gösterdiği duyarlılık olmak üzere, ortaya koyduğu caba takdirle karşılanması hepimizin ortak mutluluğu olduğu gibi geleceğimize de daha büyük bir umutla bakmamıza ışık tutmuştur. Bozatlı Hızır her daim ve her yerde gençlerimizin yanında olsun. Ayaklarına taş değmesin.

Örgütlü Alevi tarihinin en uzun soluklu yazılı basını olan, Alevilerin Sesi Dergimiz 1994 yılından itibaren kesintisiz her ay çıkardığı sayısıyla rekorunu korumaya devam ediyor. Özelikle örgütlü Alevi tarihinin arşiv olması açısından da önemli bir yerde durmaktadır.

Tüm bu kazanım ve başarılarınızın altında çok büyük emekler ve karşılıksız verilen hizmetler var.

Almanya’ya göç eden ilk kuşak büyüklerimiz geldikleri ülkenin dilini, kültürünü, siyasetini ve sosyal yaşamını bilmemelerine rağmen, Almanya’da Alevileri bir araya getirmeyi başardılar. 35 yıl önce bu birliktelik sağlanmamış olsaydı, bugünlere gelmemiz imkansızdı.

Bu bağlamda bugünlere gelmemizde başta kurucu üyelerimiz olmak üzere, yıllarca emek ve katkı sunan canlarımız, yöneticilerimiz oldu. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyor, emekleri önünde saygıyla eğiliyoruz.

Gelenekselleştirdiğimiz kurucu üyelerimiz ve bugünlere gelmemizde emek ve katkı sunan kurucu yöneticilerimiz onuruna bu yıl da 35. Kuruluş Yıldönümümüz kapsamında 16 Mart 2024 tarihinde genel merkezimizde verdiğimiz akşam yemeğinde bir araya geldik.

Türkiye, Avrupa ve Almanya’nın birçok şehrinden gelen misafirlerimize de kurumumuz adına çok teşekkür ediyorum. Hepsinin hizmeti hakikat kapısına yazılsın. Bundan sonra da nice güzel günlerimizde buluşmak ve kucaklaşmak dileğiyle…

Bizleri bekleyen diğer bir görev ve sorumluluk da, 35 yıllık emeğimize sahip çıkmak, kazanımlarımızı korumak ve geliştirerek geleceğe aktarmaktır.

Özelikle “bağımsızlık çizgimizi” koruyarak birliğimizi, dirliğimizi ve mücadelemizi büyüterek yarınlara emin ve kararlı bir şekilde aktarmak en büyük hedeflerimizden biridir.

Yol der ki; “Öl ikrar verme, öl ikrarından dönme”. Bu şiar ile yolumuza devam edeceğiz.

Herkesin emekleri önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, teşekkürlerimi sunuyorum.

Gerçeklerin devr-i devranına.

Aşk ile.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

18 Mayıs’ta 33 Can Aşkına Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşalım!

"Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak...

Selma Orundaş: Eşikteki ile Döşektekinin Kudreti

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. “Yol cümleden...

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi

BİLGİLENDİRME Sevgili Canlar, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi 2 Temmuz'da...

Özge Göncü: İyi Olmamızın Mücadele İle Ne Alakası Var?

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. Çetin mücadele...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?