Cuma, Temmuz 12, 2024

Hollanda’da 6 Aleviye Kraliyet Nişanı Verildi!

Date:

Kral Willem Alexander’in doğum günü olan 27 Nisan’da Hollanda genelinde Kral Günü kutlamaları düzenleniyor. Ülkenin farklı yerlerinde tespit edilen kişilere Kraliyet Nişanı aynı hafta içinde takdim ediliyor. Sembolik değeri olan Kraliyet Nişanı’nın bu yıl Hollanda’nın farklı şehirlerinde 998’i kadın olmak üzere 2 bin 832 kişiye verildiği açıklandı. Kraliyet Nişanı alanların en küçüğü 34 en büyüğü 96 yaşında olduğu bildirildi. Bu yıl Kraliyet Nişanı alanlar arasında altı RAKM üyeleri olan canlarımız da vardı.

Haber: Hasan Çalımlı / Hollanda

Ist möglicherweise ein Bild von 5 Personen, Personen, die stehen und Innenbereich
Nusret Oral

Nusret Oral: Sadece Rijnmond Alevi ailesinin değil, Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyon’un yol ve inanç erkânı kurulunda inanç önderi olarak aktif hizmet yürüten, sevgili Pirimiz Nusret Oral’a Hollanda Kraliyet nişanı verilmiştir. Toplumun inanç önderi olarak sorumluluğun çok ağır olduğu ama bunu en içten ve samimi duyguları ile yürüten, bütün canlara mesafe tanımaksızın ulaşmaya çalışan, küçükten büyüğe herkesi büyük bir sabırla dinleyen, inancımız gereği olan, doğaya ve yaşayan bütün canlılara yararlı bir toplumun yetişmesi için çaba sarf eden ve bütün bunları yola olan aşkıyla hiç karşılık beklemeden hizmetlerini vermektedir.

Ist möglicherweise ein Bild von 3 Personen und Personen, die stehen
Elif Ateş

Elif Ateş: Karşılıksız emeğin büyük ödülü olan, Hollanda’da yaşayanlara verilen maneviyat değeri çok yüksek ve anlamlı olan, Hollanda Kraliyet nişanı bu sene (2021) ilk olarak derneğimizin değerli emektar üyesi Sevgili Elif Ateş canımıza verilmiştir. Bulunduğu faaliyetlerde her zaman yapıcı ve üretici katkıları olan Elif Ateş, derneğimizde yıllarca gönüllülük çerçevesinde birçok kurumumuzda görev almıştır.

Ist möglicherweise ein Bild von 10 Personen, Personen, die stehen und außen
Gülüzar Bozdağ

Gülüzar Bozdağ: Derneğimizin kuruluşundan beri gönüllülük çerçevesinde büyük bir aşkla hizmet veren, bir çok kurum ve komisyonlarımızda görev alan, bulunduğu faliyetlerde hizmeti kendine görev gören, sevgili canımız Güllüzar Bozdağ’a Hollanda Kraliyet nişanı verilmiştir.

Ist möglicherweise ein Bild von 1 Person, steht und außen
Zeliha Çimtay

Zeliha Çimtay: Rijnmond ailesi olarak bugünde yine anlamlı ve gururlu bir günün keyfini yaşıyoruz ve daha bitmedi, yakında yeni sürprizlerimizle devam edeceğiz. Gönüllü olarak, hiç karşılık beklemeden derneğimizin kurumsallaşmasında büyük katkıları olan, verdiği hizmetlere şu an hem dernek içerisinde hem de Federasyonumuzun kurumlarında aktif olarak devam eden değerli canımız Zeliha Cimtay’a Kraliyet nişanı verilmiştir.

Ist möglicherweise ein Bild von 3 Personen, Personen, die stehen und Blume
Fatma Kırılmaz

Fatma Kırılmaz: Bugün derneğimiz adına bir diğer gururda, Derneğimizin faaliyetlerinde her zaman yardım etmek için büyük bir aşkla hazır olan, verdiği hizmetlerde büyük bir haz alan, bulunduğu kurumlarda elinden gelenin fazlasını yapan değerli canımız Fatma Kırılmaz’a Hollanda Kraliyet nişanı verilmiştir.

Ist möglicherweise ein Bild von 1 Person und Blume
Mehmet Dolu

Mehmet Dolu: Karşılıksız ve tamamen gönüllülük çerçevesinde Rijnmond Alevi ailesine verdiği emeklerinden dolayı sevgili canımız Mehmet Dolu’ya Hollanda Kraliyet nişanı verilmiştir. Derneğimizde ve Federasyonumuzda halen aktif bir şekilde büyük bir aşkla hizmetlerine devam etmektedir.

 BİZLERDE ALEVİLERİN SESİ DERGİSİ HOLLANDA KOMİSYONU OLARAK R.A.K.M.’Nİ VE ÜYELERİ OLAN BU CANLARIMIZI KUTLAR VE BAŞARILAR DİLERİZ.

Aşk ile

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Erdal Kılıçkaya: Sönmeyen kor 2 Temmuz

2 Temmuz, bundan 31 yıl önce insanlık tarihine kara...

Ümit Kıvanç: Toplumun haysiyetini de korumayı bilmesi lazım

İrfan Aktan Sivas Katliamı hakkında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı...

Kazım Gündoğan: Dersim Tertelesi Cumhuriyetin Kara Kutusudur

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 286. sayısında yayınlanmıştır. KAZIM GÜNDOĞAN...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?