Hamm AKM’den 300 Aileye Hızır Lokması…

/

Hamm ve Çevresi Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Merkezi/Cemevi, Hızır ayında aralarında Cemevi üyelerinin de bulunduğu 300 aileye Hızır Lokması dağıttı. 

Alevilerin Sesi – Hamm

Paylaşma, dayanışma insanlığın en büyük ihtiyacı…

Bu yıl cemevlerinde pandemi nedeniyle Hızır Cemi yapılamazken, Hızır Lokmaları sınırlı sayıda katılımla paylaşılıyor. Bu sorunu aşabilmek adına aileleri evlerinde ziyaret ederek lokmaları paylaşma yolunu tercih ettiklerini söyleyen Hamm Çevresi Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Merkezi/Cemevi Başkanı Mehmet Akbaba, “Paylaşma, dayanışma insanlığın en büyük ihtiyacı… Bu ihtiyacı Alevi inancının büyük bir mirası olarak evrensele taşımak,  dünyada da dayanışmanın ve barışın en önemli öğelerinden biri haline getirme göreviyle karşı karşıyayız. Burada lokmalarımızı paylaşıyoruz. Dünya lokmayı paylaştığında yoksulluğu aşmanın, zenginliği de paylaşmanın yolu açılacaktır. Bu nedenle Hızır ayında delilimizi uyardık, gülbangımızı yaptık, 300 aileye Hızır lokmasını canlarımızın evlerine kadar götürdük. Bu örnek çalışmadan dolayı tüm yönetim kurulumuzu, inanç kurulumuzu ve hizmeti geçen canlarımızı kutluyorum. Vermiş oldukları hizmetler Hak dergahına yazıla. Hızır yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

Moers AKM canlarla Hızır Lokmalarını paylaştı…

Sonraki Haber

Kimlik mücadelemizde önemli bir adım daha…

Latest from İnanç

Bir ‘YUNUS’ anlatayım sizlere…

Bir “YUNUS”anlatayım Sizlere, gönlümce…TURNALAR“Dile” geldiğindeDediler ki…13.Yüzyıl…Anadolu…Babailer İsyanı…Sonrası…Kırım, zulüm, baskı…Kıtlık kıran…ve deKuraklık…Toprak çatladı, çatlayacak…Toprak suya hasret…Köylü “Hasat”a…YağmurYakarışındadır

%d blogcu bunu beğendi: