Gustavsburg Cemevi temel atma töreni…

/

AABF’nin üyesi olan Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi – Cemevi’nin yeni binasının temel atma töreni 21 Mart’ta atıldı. Temel atma törenin 21 Mart’a gerçekleştiği için, törene katılanlar hep birlikte Nevruz, Sultan Nevruz‘u kutladılar.

Uzun yıllardır Alevi toplumuna hizmet sunan Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi/Cemevi’nin temel atma töreni Cemevi yöneticilerinin yanı sıra, cemevinin çok sayıda üyeler katıldı. Çevredeki AKM – Cemevleri’nde başkan, yönetici ve üyelerden de katılımın olduğu temel atma töreninde gülbeng okunup lokma dağıtıldı. Gustavsburg AKM- Cemevi’nin yeni alınan arsa üzerinde inşa edilecek yen binasında ibadethane, eğitim-kongre salonu, kadın ve gençlik odaları yer alacak.

Temel Atma Töreni için en uygun tarih: 21 Mart…

Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi-Cemevi tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, yeni alınan arsa üzerinde inşa edilecek cemevi binasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar ifade edildi: “Kendi yurdunda sistematik olarak işsiz, topraksız ve yoksul bırakılan biz Kızılbaş Aleviler iş ve aş için geldiğimiz Almanya’da değerlerimize sahip çıkarak ziyaretlerimizden getirdiğimiz teverikleri bugün 21 Mart Sultan Nevruz gününde gece eşitlenip, gündüze selam durduğu gün dergahımızın temeliyle birleştirdik bu kutsal teveriklerimiz dergahımıza tohum olsun, burada kök salsın, şekil alacak inşaatımız yolumuza ulu çınar olsun” denildi.

toren cemevi.3
toren cemevi.4
toren cemevi.7
Önceki Haber

Ağla güzel ülkem, ağla! Hüngür, hüngür ağla!

Sonraki Haber

Britanya Alevi Federasyonu ve Enfield AKM kapılarını aşı hizmeti için açtı

Latest from Gündem

Gelin Canlar Bir Olalım!

AABK’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili

%d blogcu bunu beğendi: