Çarşamba, Şubat 28, 2024

Gençlerimiz kanserli çocukların umudu oldu…

Date:

Saarland ve çevresi Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Gençlik kolları, kanser hastası çocukların ailelerinin kurduğu Elterninitiative Krebskranker Kinder im Saarland e.V. derneği yararına bir yardım etkinliği düzenledi.

Hıdır Güzelgün*

Sadece Alevilere yönelik değil, çevresinde yaşayan diğer inançlardan ve kültürlerden insanların da yardımına koşan derneğimize bağlı gençlik kollarının, bu davranışı takdir ile karşılandı. Iki dernek arasında bu gece sayesinde kurulan köprünün gelecekte farklı ortak çalışmaların ilk adımı olarak görülebilir. Aynı zamanda Alevi Kültür Merkezimizin toplumsal sorumluluğuna örnek teşkil ederek bölgesinde sosyal bir kurum olarak tanınması açısından da önem taşımaktadır. 

Grup Çınar ve Grup İmirza’nın müzikleriyle işadamlarının ise sponsor olarak destek gösterdikleri gecede basılan biletlerin hemen hemen hepsinin satılabilmesiyle toplanan bağışların artması ve gençlik yöneticilerinin aylardır sürdürdükleri çalışmanın yerini bulması vermesi büyük memnuniyet yarattı.

Saarland ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Gençlik Kolları Başkanı Hıdır Güzelgün katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında; geniş katılımdan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Homburg’daki kanserle mücadele eden canlarımıza destek oluyoruz

Güzelgün konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz Alevi gençleri yeri geldiğinde bir devrim için, yeri geldiğinde bir başkaldırma için, yeri geldiğinde yardım etmek için halaylara durmasını bildik. Bu bizim tarihimizdeki başkaldırı, öğretimizdeki yardımlaşma ve direnirken de halaylara durmasını bilen önderlerimizden öğrendiğimizdir. Bugün de burada halaylarımızı Homburg’daki kanserle mücadele eden canlarımız ve onların aileleri için çekeceğiz. Bu geceden elde eden geliri Homburg’daki Eiterninitiative Krebskranker Kinder im Saarland e.V. derneğine bağışlayacağız.

Biz Gençlik Kolları olarak savaşa karşı barışı savunuyoruz, savaştan kaçan binlerce mülteciyi din, dil, ırk ayırt etmeden kabulleniyor ve her türlü ırkçılığa karşı halkların kardeşliğini savunuyoruz. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek üzere olanlara yola çıktık ve bir başarıya daha imza atmanın gururunu yaşamaktayız. Bize bu gece için sponsor olanlara da teşekkür ederiz. Gecemizin hazırlık sürecinde bizlere çok büyük destek veren, yol gösteren yönetim kurulumuza, başkanımıza teşekkür ederiz.”

Corona pandemisi nedeniyle  kanserle mücadele derneği yerinde edilemese de toplanan bağışlar   banka havalesi ile ulaştırıldı. Ardından Elterninitiative krebskranker Kinder im Saarland e.V. Yönetim kurulu adına Bay ve Bayan Singerler derneğe bir ziyarette bulundular. Ziyaretlerinde ilk defa çevrelerinde yaşayan bir sosyal kuruluşunun böyle bir yardım gecesi düzenlediğini ifade eden çift, toplanan bağış miktarının hem kendilerini hem de dernekte aktif herkesi duygulandırdığını ifade etti.

Bundan sonra da birlikte ortak birçok çalışmalara imza atmak istediklerini ve yapılan bu yardım gecesinin Alman yayın organlarında da duyulması için çaba göstereceklerini bildirdiler.

*Saarland AKM Gençlik Kolları Başkanı

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...