Perşembe, Şubat 22, 2024

Alevilerin Sesi Dergisi ortak bir hafızadır…

Date:

Alevilerin Sesi Dergisi sadece zengin bir arşive dönüşmedi, aynı zamanda ortak bir hafıza oluşturulmasına, Avrupa’da faaliyet gösteren federasyonlarımızın, Alevi Kültür Derneklerinin tüm faaliyetlerini daha geniş insanlara duyurulmasına aracılık etti.

Recai Aksu (Can Öner)
Alevilerin Sesi Dergisi Eski Genel Yayın Yönetmeni

Sevgili Alevilerin Sesi Okuyucuları,

Alevilerin Sesi Dergisi’nin değerli okurları, Alevi Dünyası’nın en uzun soluklu dergisi ve Alevi Toplumu’nun dışa açılan penceresi olarak nitelendirdiğim Alevilerin Sesi Dergisi’nin 250. sayısını kutlayarak, düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Elinize geçen Alevilerin Sesi Dergisi’nin 250.inci sayısına ulaşması doğrularıyla, eksikleriyle ve yanlışlarıyla bir başarı hikâyesidir.

Sevgili Fuat Ateş benden Alevilerin Sesi Dergisi’nin 250. sayısı için yazı istediğinde;  gözümün önünden dergiyi çıkarabilmek için federasyondaki siyah koltuklar üzerinde uyuduğum günler geçti…

Başta Almanya olmak üzere, Avrupa’da Alevi Kültür Merkezlerini gezerek yaptığımız toplantılar, verdiğim eğitim seminerleri ve yetiştirdiğim muhabirler bir bir gözlerimin önünden geçti…

İnsanlarımızın büyük emekleri ve yoğun gayretleriyle hayata geçirilen Alevilerin Sesi Dergisi, bizler için oldukça kıymetli bir yere sahip olduğunu söylemeliyim… 

Alevilerin Sesi Dergisi sadece zengin bir arşive dönüşmedi, aynı zamanda ortak bir hafıza oluşturulmasına, Avrupa’da faaliyet gösteren federasyonlarımızın, Alevi Kültür Derneklerinin tüm faaliyetlerini daha geniş insanlara duyurulmasına aracılık etti.

Alevilerin Sesi Dergisi bugüne kadar sadece Alevi Toplumu içindeki gelişmeleri aktarmakla kalmayıp, kurumsal yayıncılıkta bir ilki başardı. 

Alevilerin yakından takip ettiği konuların yanı sıra kültür, sanat, eğitim, spor gibi farklı alanları da ele alan içerikleriyle insanlara hitap ederek, herkesin ilgiyle izlediği bir dergi olmayı başardı.

Alevilerin Sesi Dergisi; geçmişte olduğu gibi gelecekte de, cesur ve insanlarımızı kucaklayan yenilikçi adımlar atarak, çağın getirdiği değişimler doğrultusunda etki alanını daha da büyütmeye devam edeceğine inanıyorum.

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 250 sayılık sürecinin her bir sayfasında büyük bir emek, özveri ve ortak akıl var.

Alevilerin Sesi Dergisi’ni bugünlere ulaştıran, bu denli kıymetli bir arşivi miras bırakan ve geçmişte olduğu gibi bugün de büyük bir titizlikle emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Bu yazı vesilesiyle Alevilerin Sesi Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni olduğum dönemde renkli hale getirmemizden ve bir sayısının da gazete olarak çıkardığımızı da hatırlamaktan da ayrı bir mutluluk duyduğumu da belirtmek istiyorum.

250. sayıya ulaşan Alevilerin Sesi Dergisi’nin yayın hayatı sürecinde yer almaktan büyük onur ve mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek isterim.

Candan Selam ve Sevgilerimle…

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...