Pazar, Mart 3, 2024

Dünyaca ünlü oyuncu Maxine Peake Madımak Sanal Müzesi’nin animasyon filmine İngilizce dublaj yaptı.

Date:

Gorilla Group TV stüdyolarında b a k Ajansı tarafından gerçekleştirilen dublajda emeği geçen herkese dayanışmaları için çok teşekkür ederiz.

Madımak Sanal Müzesi, 2Temmuz1993’te Sivas Madımak Oteli’nde katledilen çoğu çocuk ve genç 33 can için hazırlanmış, içinde 360° gezilebilen 3D sergi odalarından oluşuyor.

İzleyicilere bu odalardan kesitler sunan animasyon filmin yönetmeni Eylem Şen, metin yazarı ise Bülent Yıldız. Filmin müziklerini Kemal Dinc, Türkçe seslendirmelerini Memet Ali Alabora ve İngilizce çevirilerini Britanya Alevi Federasyonu çeviri ekibi yaptı. 3D animasyon Batuhan Köksal’a ait.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, #SivasKatliamı’nı unutturmamak için, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi ile dünyanın her yerinden bakan herkesin görebileceği bir web anıtı gökyüzüne dikmiş oldu.

Projenin yürütücü yapımcılığını Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu – AABK adına üstlenen Madımak Komitesi’nde AABK Eşit Başkanları Nevin Kamilağaoğlu ve Hüseyin Mat, Sivas Katliamı’ndan sağ çıkan halk ozanı Ali Çağan, Cafer Kaplan Dede ve “Alevilerin Sesi” dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Kılıçkaya bulunuyor.

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi, Sanal Müze’nin yanı sıra Dijital Kütüphane, Belgesel, Web Belgesel ve Sözlü Tarih çalışmalarını da içeriyor.

 

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...