Cuma, Şubat 23, 2024

Bize düşen, muktedirlerden aman beklemek değildir!

Date:

HDP’ye yönelik çok yönlü operasyonların ardından sırayı CHP’ye getirip ve devamında bir erken seçime giderek, AKP-MHP ortaklığını devam ettirme planlarının hayata geçirildiği günleri yaşıyoruz. Bunun somut adımları atılmaya başlandı bile.

Erdal Kılıçkaya
AABK Genel Sekreteri

HDP kanadında Eşbaşkanlardan partinin çaycısına kadar, geniş parti kadrolarının gözaltına alınmasının devamında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu ile ilgili “CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” diyerek, seçim öncesi CHP’den çok Kılıçdaroğlu’nun hedefe konacağının sinyalini verdi.

Burdan da anlaşılacağı gibi, HDP’den sonra artık sıranın kaçınılmaz bir biçimde CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’na geldiğini görüyoruz.

Her ne kadar Suriye seferine CHP ve Kılıçdaroğlu destek verse de, olası bir 2021 erken seçimi öncesi özellikle Kılıçdaroğlu hedef olmaktan kurtulamayacak. Bu günlerin mumla aranacağı vaziyetine doğru ilerlediğimiz dönemi yaşayacağız.

Erdal Kılıçkaya – AABK Genel Sekreteri

Savaş her şeyden önce ölüm ve yıkımdır…

Savaş çığlıkları arasında, zaten açlık ve yoksullukla cebelleşen halkın, savaşla birlikte bu durumunu sorgusuz kabulleneceği hedeflenecek. Müktedirler, militarizmin mide açlığını dindireceğini sanarak ilerleyebileceklerini düşünecek. Oysa savaş her şeyden önce ölüm ve yıkımdır. Açlık, sefalet, hastalık, adaletsizlik, tecavüz ve doğanın yok edilmesidir.

Bize düşen, müktedirlerden aman beklemek değil, onların ikiyüzlülüğünü teşhir edip önlem almaya zorlamaktır.

Bundan dolayı, biz de “ille de barış” diyerek, savaşların, yoksulluğun, gericiliğin ve toplumsal tahribatların arttığı bir süreçte, barışı, özgürlüğü, eşitliği ve farklı kültürlerin, eşit koşullarda ve eşit haklarla bir arada yaşamasını savunacağız. Emek, demokrasi, ekolojik mücadele ve barış eksenli mücedelemizi hiç durmadan devam ettireceğiz.

Birimize saldırı, hepimize saldırıdır!

Aleviye, Ezidiye, Kürde, Ermeniye, Türke, Araba, Kadına, Emekçiye, Aydına, Gence.. insanlığa yönelik bu yok etme girişimine karşı çıkacağız. Unutmayalım: Birimize saldırı, hepimize saldırıdır. Dolayısı ile, birbirimizin rakibi, düşmanı hiç bir zaman olmadığımız gibi, hele şu günlerde hiç değiliz. Hep birlikte insanlığa ve doğaya saldıranların rakibi ve karşısında dik duranlarız.

“İlle de Barış” şiarımızın, ülkemizde, Orta Doğuda ve tüm dünyada hayat bulması için,

Demokrasiyi, evrensel değerleri savunmak için,

Güçlerimizi birleştirmek zorundayız.

Tek çaremiz; Birlikte mücadele, birlikte mücadele, birlikte mücadele…

Aşk ile…

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...