AB Türkiye Delegasyonu 800 Yıllık Cemevi’ni Ziyaret Etti

/

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, tarih, kültür ve medeniyet şehri Arapgir’i ziyaret etti. Meyer-Landrut, Millet Han, Eskişehir Vadisi, Metin Emiroğlu Konağı ve Tarih Parkı, Seher Atmaca Konağı, Kaşkaloğlu Konağı ve Gastronomi Müzesi, Halk Eğitim Merkezi ve Onar Mahallesinde bulunan 800 yıllık Cemevi’ne ziyarette bulundu.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut beraberinde Ekonomi Müsteşarı Bartosz Przywara, Ticaret ve AB Politikaları Bölüm Başkanı Miray Akdağ, Arapgir Kaymakamı Mustafa Dilekli, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir Belediye Başkan Yardımcısı Gürbüz Bulut ve Ramazan Erdem, Arapgirli Kadınlar Derneği (ARKAD) Başkanı Nilüfer Cömertoğlu ve diğer misafirler ile birlikte Arapgir’in tarihi ve turistik alanlarını gezerek istişarelerde bulundular.

Türkiye’nin bilinen en eski Cemevi

Heyet daha sonra Kuruluş tarihi Selçuklular dönemine dayanan Onar Mahallesi’nde bulunan Büyük Ocak Cemevi’ne ziyarette bulundu. Arapgir’in Onar Mahallesi’nde Şeyh Hasan Onar tarafından 1224 (Hicri 621) yılında yaptırılan Büyük Ocak Cemevi hakkında bilgi alan heyet, daha sonra ilçeden ayrıldı…

onar cemevi2
Önceki Haber

Augsburg Belediye Meclisi’nde Neler Oluyor?

Sonraki Haber

Alman büyükelçi yanıtladı: Almanya Türkiye’yi kıskanıyor mu?

Latest from İnanç

%d blogcu bunu beğendi: