Cuma, Temmuz 12, 2024

AABF 35. Kuruluş Yıl Dönümümüzü Şiirleriniz ve Resimlerinizle Kutluyoruz!

Date:

Değerli Canlar,

AABF’mizin 35. Kuruluş Yıl Dönümünü Almanya genelinde farklı şehirlerde birçok etkinlikle coşkuyla kutluyoruz. Bu kutlamalardan biri, 30 Mart 2024 tarihinde Salzgitter Cemevi’nde sanat dolu bir finalle taçlandıracağımız Resim ve Şiir Yarışmamız olacaktır!

Öğretimiz gereği doğaya olan sevgimizden ve insana duyduğumuz aşktan dolayı hep faşizmin ve ırkçılığın karşısında olduk. Maalesef, yaşadığımız ülkede ve dünyada ırkçılık tekrar yükselişe geçti. Bu nedenle, bu yıl genelinde 35. Kuruluş Yılı Kutlamalarımız çerçevesinde yapmakta olduğumuz etkinliklerin ana temasını Irkçılık Karşıtlığı olarak belirledik.

Hep birlikte şiir ve resimlerimizde bu ana temayı ön plana çıkararak ırkçılığa karşı “Dur!” diyelim. “Hayır” diyelim. Şiir ve resim aracılığıyla birlikte olduğumuzu ve her renkte kardeş olduğumuzu vurgulayalım!

Alevi inancı, kültürü ve felsefesinde insan sevgisinin büyüklüğünü resimlerimizle sergileyip, şiirlerimizle dile getireceğimiz için şimdiden heyecanlı ve mutluyuz!

Şimdiden renklerin ve şiirin muhabbetinde harika bir şölende buluşmak dileğiyle.

Aşağıdaki afişte paylaşılan e-posta adreslerine ve whatsapp-numarası üzerine şiirinizi veya resminizi göndererek yarışmaya katılabilirsiniz. Son başvuru tarihi 10 Mart’tır. 30 Mart’ta Salzgitter Cemevi’nde coşkulu bir final yarışmasında buluşmak dileğiyle.

Aşk ile…

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Erdal Kılıçkaya: Sönmeyen kor 2 Temmuz

2 Temmuz, bundan 31 yıl önce insanlık tarihine kara...

Ümit Kıvanç: Toplumun haysiyetini de korumayı bilmesi lazım

İrfan Aktan Sivas Katliamı hakkında bugüne kadar yapılmış en kapsamlı...

Kazım Gündoğan: Dersim Tertelesi Cumhuriyetin Kara Kutusudur

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 286. sayısında yayınlanmıştır. KAZIM GÜNDOĞAN...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?