Stuttgart’ta İstanbul Sözleşmesi’ne Destek Etkinliği

/

Kadın örgütleri, Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’ni protesto etmek için  Stuttgart Kadın Platformu öncülüğünde, Stuttgart kent merkezindeki Schlossplatz’ta düzenlenen birleşik kadın eyeleminde bir araya geldiler.

Alevi Birlikleri Federasyonu Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği’nde içinde yer aldığı Stuttgart Kadın Platformu,  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından  gece yarısı çıkarılan bir kararname  ile Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini, Stuttgart kent merkezindeki  Schlossplatz medanında düzenlediği bir miting ile protesto etti.

Kadın örgütlerinin Stuttgart kent merkezinde düzenledikleri eyelemde, Almanya  Alevi Birlikleri Federasyonu  Baden-Wüttünberg (AABF-BW) Bölge Kadınlar Birliği adına  yapılan konuşmada,  Türkiye‘nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesinin  kadına yönelik şiddetin daha fazla artarak devam etmesinin önün acacağına vurgu yapıldı. Konuşmanın devamında şu ifadeler kullanıldı: ‘‘Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı ülkedeki milyonlarca kadın ve kız çocuk için bir felaket anlamına geliyor. Biz kadınlar evlerden, alanlaradan meydanlarda yükselteceğimiz mücadeleyel haklarımızı korumaya devam edeceğiz‘‘denildi.

alevi kadin behanc4
alevi kadin behan.2
alevi kadin behan .5
Önceki Haber

Bavyera’da Demokrasi ile Dayanışma Etkinliği…

Sonraki Haber

AABK: Herkesten vicdan terazisini bozmadan, sorumluluklarının gereğini yerine getirmesini bekliyoruz.

Latest from Gündem

Gelin Canlar Bir Olalım!

AABK’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili

%d blogcu bunu beğendi: