Cumartesi, Mart 2, 2024

Soylu’nun danışmanından “ilginç” Cemevi Ziyareti

Date:

İçişleri Bakanı Danışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek, Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi ve Cemevi Başkanı Erdal Turgut’u ziyaret etti.
 

Mersin İl Kültür Müdürü Emre Duru’nun da eşlik ettiği ziyarette konukları Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan ve Dedelerde karşıladı. İçişleri Bakanı Danışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek, Başkan Erdal Turgut’tan çalışmalarıyla ilgili olarak bilgiler aldı.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi ve Cemevi Başkanı Erdal Turgut, “Verimli bir görüşme geçti. Sayın Bakan Danışmanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonra ki süreçte Bakanlık düzeyinde eksiklerimizin giderileceğine inanıyoruz” dedi.

Özzeybek, CHP’den istifa edip AKP’ye geçmişti

24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra istifa eden Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek, AKP’ye katılmıştı. CHP Parti Meclisi üyeliği de yapan Özzeybek, istifa gerekçesini “Kılıçdaroğlu kötü gidişe tedbir almadı” sözleriyle açıklamıştı. Danışman Özzeybek’in istifasından sonra Twitter hesabında “Süleyman Soylu candır” paylaşımında bulunmuştu.

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Bad Schönborn’da Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri

Bad Schönborn'da gerçekleşen "Demokrasi ve Çeşitlilik İçin Büyük Gösteri",...

Alevilerin Sesi Dergisi’nin 284. sayısında yer alan bazı başlıklar :

📌  Umut Yol Gösteren Bir Duygudur – ERDAL KILIÇKAYA 📌 ...

Berlin Cemevi Eyalet Başbakanını Ağırladı

Berlin Eyalet Başbakanı Kai Wegner (CDU), başbakanlıktaki ilk yılını...

Alman Parlamentosu’nda Hızır Lokması Paylaşımı

Hızır ayı oruç günlerinin son günü Alman Parlamentosu İnanç...