Perşembe, Haziran 20, 2024

PSAKD: Kemal Bülbül yalnız değildir!

Date:

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı ve Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri sıfatları ile katıldığı, Demokratik Toplum Kongresi toplantıları gerekçe gösterilerek Kemal BÜLBÜL’e verilen 6 yıl 3 ay ceza politiktir, taraflıdır.

BASINA VE KAMUOYUNA

Aleviler tarih boyunca mazlumdan, ezilenden,ötekileştirilenden yana olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Önceki dönem genel başkanımız Kemal BÜLBÜL’ün hakkında 04 Ocak 2018’de Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinde “Demokratik Toplum Kongresi (DTK) toplantılarına katıldığı gerekçesi ile” açılan “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçlamasıyla yürütülen davasında karar verildi. Aynı zamanda HDP Antalya milletvekili olan Kemal BÜLBÜL’e verilen bu veza aslında tüm Alevi örgütlülüğüne karşı da bir gözdağı niteliğindedir. Hukuk tanımazlık öyle boyutlardadır ki,Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesince açılan dava, 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Antalya’dan Milletvekili seçildiği için mahkeme “Sanığın Milletvekili seçilmesinden dolayı edindiği dokunulmazlık hakkı nedeniyle yargılamanın vekillik süresinin sonuna ertelemesi kararı” vermiş fakat aynı anayasaya bağlı Diyarbakır Ağır ceza mahkemesi açıkça hukuku çiğneyerek yargılamaya devam etmiştir.


Biz bu kararı şiddetle reddediyor ve kınıyoruz. Bizim açımızdan bu karar, ülke genelinde 80 şubesi olan Pir Sultan örgütlülüğüne ve yine 37 kurum bileşeninin oluşturduğu Alevi Bektaşi Federasyonuna karşı ağır bir itham ve tehdittir. Kemal BÜLBÜL Alevidir ve Aleviler mazlumdan yanadır. Yani DTK toplantılarına da bir başka demokratik kitle örgütünün toplantılarına da katılması inancımız ve tarihsel duruşumuz gereği görevidir. Halkımız bizi de, Kemal BÜLBÜL’e verilen cezaya gerekçe gösterilen toplantıya on binlerce üyemiz ile katıldık saysın. Aleviler eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesi ekseninde örgütlenirler. Şiddetin karşısında barışın tarafındadır.


Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı ve Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri sıfatları ile katıldığı, Demokratik Toplum Kongresi toplantıları gerekçe gösterilerek Kemal BÜLBÜL’e verilen 6 yıl 3 ay ceza politiktir, taraflıdır. AKP-MHP hükumeti hukuksuzlukta sınır tamımamaktadır. Bir tarafta, yüz binlerce oy ile seçilmiş milletvekillerini, belediye başkanlarını haksız ve hukuksuz olarak tutsak ederken, diğer taraftan ise, ana muhalefet partisi lideri Kemal KILIÇDAROĞLU’nu tehdit eden bir mafya’ya sahip çıkmaktadır.


Altını çizerek belirtiriz ki ;
Onların mafyadan dava arkadaşları olabilir. Ama hiç kimse unutmasın ki bizim de dava arkadaşlarımız var; Baba İlyas, Hünkar Hacı Bektaş Veli, Şah Kalander, Pir Sultan Abdal, Denizler, Kaypakkayalar, Mahirler bizim dava arkadaşlarımızdır.

Pir Sultan Abdal örgütlülüğü olarak açıkça belirtiyoruz ki, bizim genel başkanlığımızı yapmış birine terörist demek hiç kimsenin haddi değildir.!

BU KARAR POLİTİKTİR.!
KEMAL BÜLBÜL YALNIZ DEĞİLDİR.!

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

Kazım Gündoğan: Dersim Tertelesi Cumhuriyetin Kara Kutusudur

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 286. sayısında yayınlanmıştır. KAZIM GÜNDOĞAN...

Yönetmen Yücel Tunca ile “Alacakaranlıkta 30 Yıl: Madımak Katliamı” belgeselini konuştuk – Röportaj Nuray Pehlivan

Madımak Katliamı üzerine bir web belgesel: Alacakaranlıkta 30 Yıl Yönetmen...

Cemal Taş: MAZLUM EBE JÜANÊ ZALIMKARİ, SE DERDÊ XO BİYARO JÜAN

Hesenê İbrahimê Qıci, Hesenê Cıvrail Ağaê Arekiye, Aliê Mırzê...

Cafer Kaplan Dede: Gerçeğin Dilinden Madımak Katliamı

Dostun zülüfleri bölük bölüktür Benim ciğerciğim delik deliktir Muhabbetin sonu tez...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?