Enfield Alevi Kültür Merkezi Aşure dağıttı…

/

13 Eylül Pazar günü Britanya Alevi Federasyonu yerleşkesinde Enfield Alevi Kültür Merkezinin düzenlemiş olduğu Aşure lokmasına geniş katılım gerçekleşti.

ertan sahin
Ertan Şahin – Londra

Enfield Alevi Kültür Merkezinden yapılan açıklamada, Aşure lokmamızı Haksızlıkların, katliamların, zülmün olmadığı, kimsenin düşüncesinden ve inancından dolayı yargılanmadığı, savaşsız, sömürüsüz insanca yaşanılacak bir dünya düşüyle, umuduyla paylaşıyoruz. Birlikte yol yürümenin değerli olduğunu önemseyen Kuzey Enfield milletvekili Feryal Demirci’ye ve meclis üyelerimize,Southgate milletvekili Bambos Charalambous’a, Enfiled belediye başkanı Sabri Özaydın,’a, İnanç kurulumuza,Cemevi Kurum başkanları ve yöneticilerine, Demokratik kitle örgütlerine ve cümle canlara katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

ingiltere asure2

Aşurelerimiz eşitliğe, özgürlüğe ve barış vesile olsun

Biliyoruz ki tarihsel yüzleşme ve hesaplaşma olmadan özgürleşemeyiz. Muharrem ayında Muaviye zihniyetinin açtığı yaraları yeniden hatırlıyoruz. Sofraya konulmayan su ve bıçak yıllardır Alevilerin böğründe yıllardır bu yaradan kan akıp durmakta. Mutlak Rıza sehri yaratılacak ve bu acılar son bulacak. Kaynatılan aşurelerimiz eşit, özgür ve barış içerisinde yaşama ve dünyanın başına bela olan bu pandemi sürecinde sağlıklı bir yaşama vesile olsun’ mesajı verildi.

ingiltere asure1
ingiltere asure4
Önceki Haber

BDAS Berlin Genel Kurulla yeni yönetimini belirledi

Sonraki Haber

Afşin halkı kanserle boğuşuyor!

Latest from Avrupa

%d blogcu bunu beğendi: