Salı, Mayıs 28, 2024

AABK’dan Açıklama: HDP, Kürt Halkı ve Mazlumlar Yalnız Değildir!

Date:

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu HDP İzmir İl Binasına yönelik gerçekleştirilen hain saldırıya ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada; “Bugün HDP İzmir İl Binasında gerçekleştirilen alçak saldırıyı kınıyor, bu saldırı karşısında tüm vicdan sahibi kesimlerin tepki vermesini bekliyoruz. Sessiz kalmak kabullenmektir. Sessiz kalmıyoruz ve boyun eğmiyoruz. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak bu saldırılar karşısında HDP, Kürt halkı ve mazlum olan her kesimle dayanışma içinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyururuz”

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu tarafından yapılan o basın açıklamasının tam metni

Sessiz kalmıyoruz ve boyun eğmiyoruz!

HDP, Kürt Halkı ve Mazlumlar Yalnız Değildir!

Bugün HDP İzmir İl Binasında gerçekleştirilen alçak saldırıyı kınıyor, bu saldırı karşısında tüm vicdan sahibi kesimlerin tepki vermesini bekliyoruz. Sessiz kalmak kabullenmektir. Sessiz kalmıyoruz ve boyun eğmiyoruz. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak bu saldırılar karşısında HDP, Kürt halkı ve mazlum olan her kesimle dayanışma içinde olduğumuzu tüm kamuoyuna duyururuz. 

Yıllardır ülkenin kaynaklarını çeşitli yolsuzluklarla tükettikleri yetmezmiş gibi uyuşturucu kaçakçılığından insan kaçakçılığına birçok uluslararası suça imza atan mevcut iktidar, uzun bir süredir ülkede provokasyon çıkarmak için çeşitli saldırılarda bulunmaktadır. İktidarın uzun bir dönemdir bilinçli bir şekilde yarattığı bu nefret iklimi henüz istedikleri seviyede sokakta siyasi linç ve saldırılara evrilmedi. Bu nedenledir ki; taşeron olarak yıllardır besledikleri cihadist ve İslamcı teröristleri yeniden devreye sokmuşlardır. Sözde(!) vatanseverlik zırhına bürünmüş bu katiller yıllarca, sol, demokrat, devrimci ve yurtsever insanlarımızı katletmişlerdir. Alevi toplumu olarak onlarca örneğini yaşadığımız bu alçak saldırıları ve arkasında güçleri yakından tanıyoruz. Bu saldırının azmettiricileri; tıpkı 7 Haziran – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında yüzlerce gencimizin kanına giren AKP Hükümeti ve çevresinde toplanmış mafyavari yapılardır. Ve bilinmesi gereken bir başka gerçeklik de; bu katil sürüleri kendinden olmayan yani makbul Türk-İslam Sentezi dışında kalan tüm kesimleri de er veya geç hedef alacaktır. Bu saldırılar karşısında sessiz kalmak yeni katliamları kabullenmektir. Mevcut tüm muhalefet güçlerini bu sorumluluk duygusuyla birlikte hareket etmeye çağırıyoruz.

Genç yaşta aramızdan koparılan canımız Deniz Poyraz’a Haktan rahmet, acılı ailesine ve tüm HDP canlarımıza başsağlığı diliyoruz. Devr-i daim olsun. Evlat acısıyla yüreklerini yaktığınız bütün annelerin hesabını yargı önünde vereceksiniz.  

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu

Paylaş

spot_img

İlginizi çekebilir

Bunlara baktınız mı?
Benzer Başlıklar

18 Mayıs’ta 33 Can Aşkına Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde buluşalım!

"Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Tanıtımı ve 2 Temmuz Madımak...

Selma Orundaş: Eşikteki ile Döşektekinin Kudreti

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. “Yol cümleden...

Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi

BİLGİLENDİRME Sevgili Canlar, Madımak Katliamı Hafıza Merkezi Belgesel Filmi 2 Temmuz'da...

Özge Göncü: İyi Olmamızın Mücadele İle Ne Alakası Var?

Bu yazı Alevilerin Sesi dergisinin 285. sayısında yayınlanmıştır. Çetin mücadele...

Alevilerin Sesi dergisine abone olmak ister misiniz?