Depremden etkilenen Bölükkaya Köyü’nde yaptırılan çeşmenin açılışı yapıldı

/

Elazığ Sivrice depreminde etkilenen Malatya’nın Bölükkaya Köyü’nde Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun katkılarıyla yaptırılan çeşmenin açılışı yapıldı. Açılışa Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Kurucu Başkanı Turgut Öker, Eş Genel Başkanlar Nevin Kamilağaoğlu, Hüseyin Mat, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, HDP Milletvekili Zeynel Özen ile Avrupa’dan ve Türkiye’den çok sayıda Alevi katıldı. 

2020 yılında Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen merkezlerden biri de Malatya’nın Pütürge İlçesi’ne bağlı köyler ve mezralardı. Bunlardan biri de Bölükkaya Köyü’ydü. Deprem sonrası Bölükkaya Köyü’ne Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’nun katkısıyla çeşme yaptırıldı.

bolukkaya koyu
bolukkaya koyu2

Açılışa Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Kurucu Başkanı Turgut Öker, AABK Eş Genel Başkanları Nevin Kamilağaoğlu, Hüseyin Mat, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, HDP Milletvekili Zeynel Özen ile Avrupa’dan ve Türkiye’den çok sayıda Alevi temsilci katıldı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Eş Genel Başkanı Hüseyin Mat sosyal medya hesabından “Malatya’nın Pötürge ilçesine bağlı Bölükkaya Köyü’ndeyiz. Malatya-Elazığ depremi kapsamında yaptırılan çeşmenin açılış törenine katıldık. Avrupa’dan lokma gönderen ve çeşmenin yapımına katkı sunan cümle canlara teşekkür ediyoruz. Lokmaları hakikat kapısına yazılsın” dedi.

Kaynak: Pirha

Önceki Haber

Kuzey Almanya’daki Madımak Katliamı Anmalarına Davet…

Sonraki Haber

Deniz Poyraz’ın katledilmesi Stuttgart’ta protesto edildi

Latest from Gündem

%d blogcu bunu beğendi: